Fans of Hradec - FC Hradec Králové

TV Hradec

Medajlonek Václava PilařeMedajlonek útočníka FCHK Václava Pilaře

Odkazy

Počítadlo

TOPlist

Aktuality

Z historie Fans of Hradec aneb jsme na dobré cestě

Dnes začneme trochu netradičně. Za nedlouho tomu budou přesně tři roky, kdy vznikla naše skupina Fans of Hradec, která si dala za cíl oživit uvadající atmosféru na Všesportovním stadionu a aktivně fandit klubu našeho srdce na domácích, ale i venkovních zápasech. V následujícím článku Vás provedeme naší historií od samotného počátku až do dnešní doby, včetně fotografií, které možná viděl jen málokdo z Vás.


Sezóna 2007/2008

V této sezoně ještě existuje placený kotel. Pro toho kdo není v obraze objasníme. Fanoušci, kteří přišli aktivně fandit a byli registrováni dostali až 180 Kč za jedno utkání!


Foto: Placený kotel
Toto se ale většině skalních fandů nelíbilo (musíme si ale uvědomit, že normální kotel v té době nefungoval). Až v 19. kole 2. ligy této sezóny, kdy pod lízátka přijela Opava, se zkoušelo dát dohromady pár jedinců. Výsledek však nebyl příliš přesvědčivý a také na dalších zápasech to nebylo o nic lepší. V této sezóně se snad povedly jedině výjezdy na Julisku (kde byla i skvělá vlajka UNITED VANDALS) či na Slovácko, nebo do Sokolova.Foto:
Výjezd do Sokolova a začátky domácího kotle při zápase s Vítkovicemi

Skupinu Fans of Hradec založili kamarádi z Třemešné u Dvora Králové (kteří akutálně bohužel nechodí). Počty se v kotli měnily zápas od zápasu, někdy nás bylo třeba 20, někdy jenom 5, ale stále jsme aktivně fandili.

Sezóna 2008/2009
Všichni jsme věřili, že se bude bojovat o postup a nakonec z toho byl jen boj o záchranu. Hned v úvodu sezóny jsme se vydali do Jihlavy, kde se nám výkon líbil výhra bohužel nepřišla. V této sezóně se také povedl skvělý kotel při utkání s Bohemians 1905, kde nás bylo asi 30, ale proti fanouškům klokanů jsme velkou šanci neměli. Příliš početných výjezdů nebylo, jelikož nikdo neměl na fotbal chuť. To se také odrazilo na domácí návštěvnosti pod 1000 lidí na zápas. Poslední početnější výjezd byl znovu na Duklu, kde jsme opět pouze jen remizovali a ještě předtím do Čáslavi. Tam se objevilo zhruba 50 hradeckých fanoušků. Alespoň to bylo nějaké plus. Do kotle začali chodit noví lidé, kteří se objevovali i na dalších zápasech, přestali bohužel dojíždět kamarádi z Třemešné.


Na fotkách z této sezóny jste si mohli povšimnout, že se začala používat také pyrotechnika a vizuální efekty, které se většinou povedli.


Sezóna 2009/2010 alá současnost
Dostáváme se do současnosti a pomalu se nám blíží konec podzimní části. Myslíme, že si jí každý užil od výjezdů až po fandění na domácích zápasech. První výjezd byl netradičně do Chlumce, kde jsme hráli přátelák s mistrem ČR - SK Slavií Praha. Na stadionu se objevilo cca. 50 fanoušků z Hradce a asi osm stovek bylo sešívek. Následoval pohárový výjezd do Chrudimi (konečně pořádná akce) kde se znovu objevilo kolem 50ti hradeckých. O Chrudimi se toho již napsalo dost, takže netřeba komentovat. Doma kotel čítá kolem 20ti lidí, v posledních zápasech jsme napočítali až kolem 40 - 50, včetně "old" fans, kteří tu fandili dlouho před námi. Kdo jel na jakýkoliv výjezd, at' to byla Karviná, kde se nás sešlo 15, Ústí nad Labem (50), nebo Vlašim (70), či znovu daleký Sokolov 5 fans a naposledy Čáslav, kde bylo kolem stovky fanoušků.


Slovo závěrěm...
Za tu dobu, co začal znovu na domácích zápasech fungovat kotel si myslíme, že se všechno zlepšilo o 100% Máme nové šály, další sérii samolek a většina kotelníků jezdí i na výjezdy. Díky všem co chodí a at' nám to vydrží i na Duklu, kam máme v plánu dorazit. Tak snad se tam zase VŠICHNI ukážeme a vytvoříme domácí prostředí!
 
Poslední komentáře
04.11.2009 21:52:34: vlajka bude pres zimu snad
30.10.2009 10:20:00: tak to by sem kdo by mel zajem mohl posilat svoje navrhy a neco by se mohlo dat do kupy.myslim ze by...
28.10.2009 18:05:04: Také byl tento návrh, možná časem třeba už na Jaře :-D zima je dlouhá uvidíme času dost
28.10.2009 17:16:02: co se nejak slozit a nechat vyrobit vlajku Fans of Hradec?