Fans of Hradec - FC Hradec Králové

TV Hradec

Medajlonek Václava PilařeMedajlonek útočníka FCHK Václava Pilaře

Odkazy

Počítadlo

TOPlist

Rozhovory

Daniel Zinke

Vyzpovídali jsme pro Vás pětadvacetiletého, ofenzivního záložníka Dana Zinkeho. Dan začínal s fotbalem v rodném Broumově, ale již od elévů hraje za Hradec. V rozhovoru nám pak prozradil jak se mu pracuje pod novým trenérem Kotalem, jak zvládá tréninky a školu zároveň a samozřejmě jsme neopomněli položit také některé mimofotbalové dotazy.

Rozhovor asi nemůže začít jinak, než tradiční otázkou – co, nebo kdo tě přivedl k fotbalu?

K fotbalu mě přivedl otec, když mi byly cca 4 roky. Začínal jsem v Broumově, kde jsem se narodil, ale brzy jsme se přestěhovali do Hradce Králové a tady hraji již od elévů....

Ty jsi kdysi hrával např. za Nový Bydžov, nebo Rychnov n. K. Jaké to bylo se najednou ocitnout v FCHK a jaké jsi pocítil rozdíly (třeba v tréninku)?
Ono se to seběhlo trochu jinak. Při přechodu z dorostu do B mužstva, kdy se tu ještě hrála 3. liga, byly vyhlídky na základní sestavu velmi malé, tudíž jsem se rozhodl pro cestu hostování, kde jsem pravidelně hrával. Nejprve Nový Bydžov, poté Týniště, Rychnov, rok v Náchodě, poté zpátky do HK, kdy jsem byl bohužel u toho, kdy jsme spadli do divize... Rozdíly mezi 3.ligou a divizí byly samozřejmě markantní, ale pomohlo mi v týdnu trénovat v HK s týmem a v týmech trénovat pouze před zápasem a víkendový mistrák.

Jak se ti pracuje s novým trenérem Kotalem?
Trenér to je velmi kvalitní. Dbá na to, abychom táhli za jeden provaz, jelikož jen tým je zodpovědný za úspěch či pád, dbá na plnění svých povinností, zejména taktických, tudíž i tréninky jsou vedeny podobně. V plném nasazení, kondiční nutná příprava, bez které se fotbalista neobejde, hodně hry z jednoho či dvou doteků, zkrátka moderní pojetí hry, to vše se nám snaží vštěpit.

Jak se ti daří skloubit studium a tréninky zároveň?
Je to poměrně náročné, ze začátku týdne trénujeme dvoufázově, tréninky cca 2 hodiny, k tomu únava a přemoci se jít do školy ještě plavat či na gymnastiku je někdy hodně namáhavé. Stále si však říkám, že ta dřina za to stojí, dodělat ˇvejškuˇ je nyní prvořadý cíl.

Letošní sezóna, ať už dopadne jakkoliv, nebude asi hodnocena nejlépe, jak to vidíš ty?
Samozřejmě. Chtěli jsme bojovat o postup, klesli jsme až k hranici pásma sestupu, nyní šplháme výše, ale je jasné, že nikdo nemůže být v současné situaci spokojen. Druhá liga je nesmírně vyrovnaná, není tu snad kromě Fulneku slabých soupeřů, někdy je vše tak svázané taktikou, že může mít divák pocit, že se na hřišti nic neděje, akcí málo, příliš mnoho ztrát atd.

S kým ze svých spoluhráču si nejvíce rozumíš?
Nemám nějakého VIP nahrávače :-) Samozřejmě, když jsem v útoku, tak je potřeba doplňovat se s druhým ze dvojice, je tu Pilka, Buky, Kaufi, Dvořka... Sami vidíte, že konkurence je velká a trenér sází na aktuální formu hráčů.

Jak osobně vnímáš podporu fanoušků během zápasu?
Samozřejmě registrujeme podporu diváků. Každý potlesk útočné akce či alespoň snahy, když je oceněn, nahání novou krev a chuť. Nyní v Třinci bylo snad 10 kotelníků a vytvořili neuvěřitelnou atmosféru. Podpora fanoušků je zkrátka parádní a hned se lépe hraje. I v Hradci jsme rádi za každého kotelníka, který povzbudí. Je to potřeba.

Jaký je tvůj osobní fotbalový cíl?
Osobní cíl.. Samozřejmě postoupit s Hradcem do 1. ligy, i když to v letošní sezoně nedopadne a už se tyto prognozy opakují... Bylo by to však fajn, Hradec si ligu zaslouží.

Jaký je tvůj názor na pyrotechniku v hledišti?
Když se nehází dýmovnice na hřiště a nenaruší to chod utkání či výhled ostatním divákům, je každá inovace dobrá. Samozřejmě v rozumných mezích.

Fotbalisté se rádi chlubí tím, že si na soustředění berou počítačové hry, nebo se věnují drobnému hazardu. Jak si krátíš čas ty?
Na soustředění v Luhačovicích jsem s Jirkou Lindrem zprostředkovával dojmy, čas jsem si kromě reportů krátil sledováním filmů, což je také jedna z mých zálib. Nový film musím vždycky vidět :-)

Na zádech nosíš číslo 19. Vybral sis ho sám, nebo ti bylo přiděleno?
Bylo mi přiděleno v minulé sezoně na poslední ligový zápas s Třincem. Vyhrálo se, dal jsem v něm gól.. Nebyl důvod něco měnit:-)

Jaké máš oblíbené kluby a fotbalisty? Měl jsi nějaký vzor?
Fandím Manchesteru United a Cristiano Ronaldo je určitě jeden z mých vzorů. Jinak třeba i Messi

Kolik času trávíš na internetu?
Vzhledem k tomu, že práce na netu mi usnadňuje studium, tak docela dost. Dost času trávím na facebooku, kdy chatuju většinou s hráči v zahraničí- Paul Munster, Terry Alvino atd...

Co posloucháš za muziku?
Nemám vyhraněný styl, v autě poslouchám Evropu 2 a vždy se dobře bavím.

Chtěl bys na závěr ještě něco vzkázat fanouškům?
Aby chodili fandit i přesto, že se nedaří. Chápu je, chtějí se bavit fotbalem a když vidí prohru svého týmu a ještě špatný výkon, jsou po právu nazlobeni. Skutečný fanda se pozná tak, že fandí i v dobách nepřízně. Snad naše hra se zatraktivní a výkony i výsledkami diváky do ochozů přivedeme, je to jen a jen na nás..
Žádné komentáře