Fans of Hradec - FC Hradec Králové

TV Hradec

Medajlonek Václava PilařeMedajlonek útočníka FCHK Václava Pilaře

Odkazy

Počítadlo

TOPlist

Rozhovory

Martin Kasálek

Tentokrát jsme si pro rozhovor vybrali jednoho z členů naší výborné obrany, Martina Kasálka, který za pár dní oslaví devětadvacáté narozeniny. Martina jsme se pochopitelně zeptali na jeho fotbalové začátky, na působení v Trenčíně, nebo na jeho oblíbené trenéry. V rozhovoru se nám také Kasi vyznal ze svých sympatií k hradeckým fanouškům a doufá, že hráčům pomohou i v následujícím utkání se Žižkovem.
Rozhovor asi nemůže začít jinak, než tradiční otázkou – co, nebo kdo tě přivedl k fotbalu?
K fotbalu mě samozřejmě přivedli rodiče. Začal jsem hrát už od mala od přípravky.

Zkoušel jsi i jiné sporty?
Chodil jsem do juda, ale asi po dvou měsících mě to přešlo, takže závodně jsem se věnoval jen fotbalu a v pozdější době i futsalu, než mi jej zakázali.

Na podzim se mužstvu zatím daří, v čem je podle tebe změna oproti minulé sezóně?
Už na jaře po příchodu trenéra Kotala jsme dělali dobré výsledky. Přes letní přestávku se kádr příliš nezměnil a vhodně se doplnil. Zapracovali jsme na věcech, na které nebyl při cestě za záchranou ve druhé lize čas tak, aby se přiblížili trenérovým i našim představám a tohle všechno přispělo k tomu, že se nám vstupovalo do sezony po vydařené přípravě sebevědoměji. Z tohoto pohledu jsme rádi, že nám vyšla úvodní utkání.

Jak zpětně hodnotíš utkání s Hlučínem?
Věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého. Hlučín neměl co ztratit a od nás se očekávalo, že budeme na plno bodovat. Začali jsme aktivně a dokázali jsme vstřelit gól v průběhu prvního poločasu, což byl náš plán. Po té jsme, ale polevili a pustili Hlučín do hry. Po změně stran se nám podařilo hned v úvodu skórovat, což Hlučín zmrazilo a měli jsme zápas pod kontrolou. Škoda jen dalších nevyužitých příležitostí.

V Hradci jsi již více jak půl roku, jak se Ti zde žije?
Hradec je pěkné město a žije se mi zde dobře.

Na který svůj zápas v kariéře vzpomínáš nejraději?
Nemám žádný nej. Krásné zápasy jsem prožil za futsalovou reprezentaci proti Španělsku a ve futsalové lize za Helas Brno, když jsme se probojovali až do finále.

Pod kterým trenérem se Ti za kariéru nejlépe trénovalo a hrálo?
Když budu brát pouze dospělý fotbal pak rád vzpomínám na trenéra Jurana, Machalu, Paličku, Pulpita, Dorňáka a samozřejmě nemůžu opomenout pana Kotala a celý realizační tým.

Kde je podle tebe lepší zázemí, zde v Hradci, nebo na Slovensku v Trenčíně?
Na Trenčín vzpomínám rád jako na město, na lidi které jsem tam potkal, na spoluhráče, ale po fotbalové stránce to tam ideální z mého pohledu nebylo. Nad spoustou věcí jsem tam jen kroutil hlavou. V Hradci stadion a jeho zázemí určitě volá po rekonstrukci jak všichni víme, ale věci okolo fotbalu jsou myslím si zajištěné na dobré úrovni.

S kým ze svých spoluhráču si nejvíce rozumíš?
V kabině máme dobrou partu. Rozumím si se všemi, jsou to dobří lidé, nemáme mezi sebou problémy.

Co děláš v autobuse, když jedete na výjezd?
Máme puštěný vždy nějaký film, ale většinu času prospím, což je ideální. Cesta uběhne rychleji. Nebo poslouchám hudbu, případně si čtu noviny.

Na zádech nosíš číslo 17. Vybral sis ho sám, nebo ti bylo přiděleno?
Dostal jsem na výběr z čísel co zbyla a 17 se mi líbila, tak jsem si ji vzal.

Jaký je tvůj osobní fotbalový cíl?
V každém zápase odevzdat maximum a s mužstvem hrát účelný fotbal na co nejvyšších příčkách.

Jaké máš oblíbené kluby a fotbalisty? Měl jsi nějaký vzor?
Vyloženě oblíbené kluby nebo fotbalisty nemám. Rád se podívám na jakkýkoliv fotbal. V mládí se mi líbil Frank Raijkaard.

Jaký je Tvůj názor na hradecké fanoušky?
Myslím si, že Hradec má skvělé fanoušky a pokud budeme předvádět takovou hru jako v úvodu sezony určitě jich přibude.

Jaký je tvůj názor na pyrotechniku v hledišti?
Pyrotechnika mi nevadí, ale určitě by mělo být zajištěno bezpečí, aby nikdo nebyl zraněn.

Co by jsi chtěl na závěr vzkázat hradeckým fanouškům?
Chtěl bych jim hlavně poděkovat za skvělou atmosféru v prvních dvou domácích zápasech a za jejich ochotu vycestovat i na hřiště soupeřů. V Ústí nás fantasticky podporovali a je škoda, že jsme se jim neodvděčili lepším výsledkem. Doufám, že to odčiníme hned dalším domácím zápasem proti Žižkovu za jejich asistence.
Žádné komentáře