Fans of Hradec - FC Hradec Králové

TV Hradec

Medajlonek Václava PilařeMedajlonek útočníka FCHK Václava Pilaře

Odkazy

Počítadlo

TOPlist

Rozhovory

Radek Voltr

V dnešním rozhovoru se tentokrát podíváme do kádru naší juniorky, která se momentálně nachází na výborném třetím místě divize C a v příštím domácím utkání (neděle 31.10. 10:15 hod.) hostí na Novém Hradci aktuálně pátý tým tabulky AFK Chrudim. Takže pokud Vám zbyde chvilka času před nedělním obědem, zajděte kluky podpořit v boji o další body. Jako malou pozvánku na duel naší rezervy přijměte rozhovor s jejím členem, Radkem Voltrem.
Rozhovor asi nemůže začít jinak, než tradiční otázkou – co, nebo kdo tě přivedl k fotbalu?
Fotbal hraji od 5. let a přivedl mě k němu táta. Začal jsem hrát tady u nás ve Lhotě pod Libčany a dodnes strašně rád chodím sledovat zápasy krajského přeboru na místní hřiště.

Jak hodnotíš vstup B týmu do nové sezóny? Ze zatím 11 zápasů, 20 bodů...
Dle mého názoru, naše rezerva vstoupila do soutěže velmi vydařeně. Myslím, že herně a hlavně výsledkově, je to odlišné, od minulého roku. Náš tým, má věkový průměr kolem 20. let a občas je to znát. Menší zkušenosti ale nahrazujeme chutí a bojovností. Myslím, že z 11 zápasů mít na kontě jedinou prohru je slušné, přesto musíme dál tvrdě pracovat.

Kde myslíš, že máte největší slabiny nebo naopak v čem jste silní?
Máme v celku aktivní skóre 24:12.... což svědčí o tom, že naše útočná i obranná fáze si zatím vede dobře. jak bylo řečeno máme v týmu samé mladé hráče, ale to bych rozhodně slabinou nenazval. Občas se stane, že jde za rezervu několik hráčů z "áčka" a pak je možná trochu problém se sehraností, ale myslím si, že v každém zápase, nám kluci z áčka pomohli jak mohli. I oni mají zásluhu na tom, že jsme na krásném 3. místě.

Jaké máte cíle v letošní sezóně?
Cíle jsou jasně dané, nerad bych použil všem známou frázi, ale ono to tak opravdu je. Jdeme od zápasu k zápasu. Celý týden se připravujeme na soupeře, který nás čeká o víkendu. Zápas je pro nás vrchol, kde musíme prodat celotýdenní práci.

Jak se ti pracuje pod trenérem Matějkou?
Pokud budu mluvit za sebe, tak dobře! Trenér je náročný a má svoje představy, ovšem dá se sním rozumně mluvit. Tréninky jsou celkem pestré, ale hlavně účelné. Zatím je to vidět na získaných bodech. Nezbývá nám nic jiného, než se snažit v nastoleném trendu pokračovat.

Jak vidíš šance prosadit se do A týmu?
Toto mohu těžko hodnotit. Nyní se mi daří, začal jsem dávat góly a je jenom na trenérech v Á-týmu aby vyhodnotili, jestli bych byl prospěšný i v "áčku".Prvotní je, aby se udržela liga. Každopádně Liga je můj sen a budu se o něj prát. Věřím, že dostanu šanci ukázat se.

Často je i přesun opačným směrem, hráči z A týmu jdou do B, u některých by se dalo i říci, že je to nebaví a zabírají místo těm, co by hrát chtěli...Neberete to tak někdy?
Na tuto otázku jsem vlastně z velké míry odpověděl. Ti hráči, kteří jdou hrát za rezervu, jsou z velké většiny přínosem. A jestli to některé z nich nebaví?... To si v žádném případě nedovolím hodnotit. Samozřejmě, že když přijde hráč z áčka, tak víme, že nastoupí a tím pádem zabere místo někomu z béčka, ale s tím my nic neuděláme.

Objevily se plány na soutěž B týmů, jaký máš na toto názor?
Když jsem se tuto ideu dozvěděl, byl jsem nadšený, myslím si, že by to bylo vynikající. Taková soutěž by byla hodně sledovaná a měla by velkou kvalitu. Tento model funguje například v Anglii.

Vyhovují Vám zápasy od 10:15?
Mě osobně určitě. Jsem zvyklý z dorostu na zápasy ráno a tak s tím nemám problém, spíš my to vyhovuje. Otázka je, jestli to vyhovuje příznivcům hradeckého fotbalu.

S kým ze svých spoluhráču si nejvíce rozumíš?
Partu v béčku máme výbornou. Rozumím si se všemi. Nejvíc času ale asi strávím s Jardou Zeleným, se kterým chodíme občas trénovat s áčkem. Máme podobný styl humoru a je to pro mě velkej parťák.

Na kterého spoluhráče, s kterým aktuálně nehraješ, vzpomínaš nejraději?
Zajímavá otázka, to musím popřemýšlet. Napadá mě jediný spoluhráč, se kterým se nyní vůbec nestýkám. Je to Martin Frňka. Hráli jsme spolu za hradecký dorost v U-16 a opravdu jsme si velice rozuměli. Nyní nastupuje tuším v A-třídě.

Sleduješ fanouškovské stránky fans-of-hradec.wgz.cz? Pokud ano, jaký máš na ně názor ;)
Tyto stránky samozřejmě sleduji a myslím si, že je velice důležité, že taková stránka existuje. Pomáhá to všem, kdo se jakkoli podílí na hradeckém fotbalu. Autoři stránek zaslouží dík. Najdeme tam vše podstatné o Á-týmu.

Na zápasech áčka se začali objevovat různá chorea, myslíš že to přidá atmosféře na fotbale, libí se ti?
Mám z toho radost. Nyní při zápase s Bolesalví jsem se chorea také účastnil(držel jsem černý papír :-)). Myslím, že je to výborný nápad. Mluvil jsem i s klukama z áčka a také se jim to moc líbí.Takže palec nahoru.

Jaký máš názor na pyrotechniku v hledišti?
Když je to organizované a nikomu se nic nestane proč ne.

Velmi aktuální je teď Okresní přebor, oslovil tě tento seriál?
Tento seriál musel oslovit každého, kdo se jen trochu zajímá o fotbal. Musím se přiznat, že jsem se na něj moc těšil a nezklamal mě. Některé hlášky jsou opravdu z fotbalového života :).

Jaké máš oblíbené kluby a fotbalisty? Máš nějaký vzor?
Můj jediný vzor je jednoznačně David Villa Z Barcelony, sice mě trošku zklamal, že odešel z Valencie, ale bylo to vynucené finanční situací, která byla ve Valencii špatná. Oblíbený klub jak vyplynulo z předchozí věty - CF Valencia.

Jaký je tvůj osobní fotbalový cíl?
Zahrát si ligu, dostat se do národního týmu, hrát ve španělské lize,zabezpečit mě a svoji rodinu. Je toho dost, ale alespoň se mám za čím hnát.

Závěrem, máš nějaký vzkaz pro fanoušky Hradce?
Chci jim za sebe a za všechny hráče poděkovat, že chodí povzbuzovat v tak hojném počtu i přes to, jaký zde máme stadion. Věřím, že se fotbalu v Hradci Králové začíná blýskat na lepší časy, začalo to postupem a budeme doufat, že to bude pokračovat výstavbou nové arény. Fotbal se hraje pro lidi a tady v Hradci si na fanoušky rozhodne nemůžeme stěžovat. Jsou vynikající.
Žádné komentáře