Fans of Hradec - FC Hradec Králové

TV Hradec

Medajlonek Václava PilařeMedajlonek útočníka FCHK Václava Pilaře

Odkazy

Počítadlo

TOPlist

Rozhovory

Radim Wozniak

Rozhovor nám tentokrát ochotně poskytl kapitán a pilíř obrany našeho mužstva Radim Wozniak, kterého jste v anketě na našem webu zvolili hráčem podzimu. Radim zavzpomínal na své působení v Lokomotivě Ostrava a také prozradil, že v létě očekává radostnou událost v rodině, k čemuž mu samozřejmě gratulujeme a přejeme hodně štěstí.
Jak se těšíte na první jarní utkání?
Na začátek jarní části soutěže se moc těším, nemám rád zimní přípravu a přípravné zápasy ve kterých o nic nejde, mám rád napětí a nervozitu, kterou každé soutěžní utkání doprovází. Navíc máme soutěž solidně rozehranou a protože vím že jsme dobře v zimní přípravě trénovali tak pěvně doufám, že se to odrazí v jarní části soutěže.Ale moc dobře víme že to nebude nic lehkého!!!

Věříte v postup Hradce do 1. ligy?
Věřím a ani nic jiného si nepřipouštím!!!!! Máme dobrý tým a já mu pevně věřím, že v jeho silách je postup do první ligy. Navíc je nás dost v týmu kteří už v minulosti postoupili do ligy a z toho bychom v jarních odvetách měli těžit.

Kdyby se naskytla možnost hrát v zahraničí, odešel by jste?
Na kdyby moc nevěřím, jak zní jedno přísloví......kdyby byly v ř... ryby...............ale vím určitě, že během jara bych nikam nepřestoupil, nerad odcházím od rozdělané práce a už když jsem tady přicházel tak jsem říkal že do ligy chci postoupit s Hradcem a to je teď mou prioritou, navíc očekáváme v létě přírůstek do rodiny a tak to chci prožívat s ženou a být u toho.Takže do léta bych nikam nešel i kdyby nějaká nabídka přišla!!!!

Jak se Vám líbilo zimní soustředění na Benecku?
No letos jsem poprvé absolvoval přípravu na běžkách, docela mě to i bavilo, jen dva dny byly hrozné a to když vše zmrzlo a byla to ledovka, to jsem chtěl lyže hodit do lesa a myslím, že kdyby běžky byly moje tak to tak i skončilo, ale tyhle jsem musel vrátit tak jsem si to nedovolil. Ale jak říkám byly to jen dva dny kdy mě to nebavilo.

Jak se Vám pracuje s novým trenérem?
Spolupráce s trenérem Malurou je stejná jako s jiným trenérem, on si nás chtěl v zimní přípravě oťuknout jak se kdo chová v únavě, jak přistoupí k tréninkům a zápasům a z toho taky vyvodil i závěry. Ale myslím si, že byl s náma spokojený a taky nám to i řekl.

Který klub je Vaše srdeční záležitost?
Mou srdeční záležitostí je klub z Ovy, možná někoho překvapím, že to není Baník Ostrava, ale je to Lokomotiva Ostrava, tam jsem začal s fotbalem a protože jsme tam měli opravdu fantastickou partu, tak jsem málem nehrál fotbal profesionálně. Nechtělo se mi ani odtamtud odcházet, nabídky jsem sice měl, ale ta parta byla opravdu tak skvělá, že jsem tam nakonec málem skončil a hrál tam doteď!!!! Dokonce jsme letos v létě hráli takovou malou exhibici na škváře, kde jsem se s klukama asi po 5letech sešel a měli jsme si co říct...........prostě jako bychom pořád hrávali spolu ........... prostě super.

V čem se liší příprava pod trenérem Malurou od přípravy pod trenérem Klusáčkem?
Já jsem zimní přípravu pod trenérem Klusáčkem nezažil, v té době jsem trénoval sám v Ostravě, protože B.Bystrica mi dělala problémy a dávala mi jen týdenní povolení na to, abych mohl trénovat a navíc mi zakázala trénovat s jiným týmem. Ale co jsem slyšel tak trenér Klusáček pozvolna v přípravě přidával a vrchol měli kluci na konci ledna a začátkem února, ale zase jsme hodně trénovali během celého podzimu a trenér Malura ten to pojal tvrdě. Říkal, že nezažijeme galeje, ale.............začali jsme na 100% a postupně ještě přidávali :-))))))) takže si každý dovede představit, jak jsme asi vypadali, ale na druhou stranu jsme byli na fyzických testech a zlepšení bylo velké a já teď pevně doufám, že tu dřinu potvrdíme na hřišti.

Kde si myslíte, že jsou největší slabiny Hradce?
Největší slabinou na podzim bylo to, že jsme nehráli agresivně a nechali jsme se někdy znechutit antifotbalem soupeřů, to věděl i trenér Malura a snaží se právě tu agresivitu do nás dostat. Myslím, že jsme na dobré cestě to zvládnout.

S kým si v týmu nejvíce rozumíte?
Já nemám žádného hráče, se kterým bych nemohl jít na kafe nebo na pivo, myslím si, že parta je tady dobrá. To, že se nám na podzim nedařilo, jsme si pořádně vyříkali a vzduch se vyčistil a to je moc dobře. To je taky pozitivní krok před jarníma odvetama!!!!

Na který Váš zápas v kariéře vzpomínáte nejraději?
Určitě rád vzpomínám na zápas, kdy jsme hráli na Bazalech proti Spartě, přišlo asi 15tisíc diváků a my vyhráli 2:0 a já byl v sestavě kola, moc příjemná vzpomínka...............rád na to vzpomínám, hlavně v době kdy mi něco nejde a mám chuť se vším skončit, tak si říkám, že když už jsem odehrál takový zápas, tak zas takové kopyto nejsem!!!!!!!

Jaký máte názor na nový stadion v Hradci?
Doufám, že se v HK postaví nový stadión a že jak my hráči tak i diváci budou hrdí chodit na domácí utkání, určitě by si Hradec nový stadión zasloužil postavit.

Co říkáte na Vaška Pilaře a jak to vypadá s jeho zraněním?
Vašek Pilař je výborný hráč s velkou budoucností, i proto doufám že postoupíme do ligy a že mu tímto pomůžeme se dostat do zahraničí, určitě má předpoklady na to aby se stal výborným hráčem a co si na něm vážím ještě více, než jen zmiňované fotbalové kvality je to, že je super člověk s dobrou povahou (doufám že mu to vydrží co nejdéle). A co se týká jeho zranění, tak už s náma normálně trénuje, dostal i masku na obličej ale tu jsem u něj viděl jen v kabině, asi se stydí s ní vyjít na hřiště :-))))

Kdo bude na jaře kapitánem mužstva? Vy, nebo někdo jiný?
Kapitána jsme zatím nevolili, možná ještě k tomu dojde během těchto 2týdnů, které nám chybí do začátku soutěže!!!! Uvidíme.

Kolik času trávíte na internetu?
Na netu moc času netrávím, když tak si zapnu skype nebo icq a kecám se známýma, ale nejsem nějaký počítačový maniak

Ocitl jste se někdy v ochozech jako fanoušek?
Ano byl jsem v ochozech jako fotbalový fanoušek, ale jsem takový ten tichý, co kouká na fotbal a na hráče, nejsem ten co po nich řve a dělá ze sebe mistra světa, že všechno ví a všechno zná......takové lidi nemám rád.

Co si myslíte o fanoušcích Hradce?
Začátek soutěže byl dobrý a fandili nám a nám to moc pomáhalo, pak se to nějak zaseklo a vyvrcholilo to domácí prohrou s Bohemkou a nadávkami na některé naše hráče, ale to už jsem psal na našich oficiálních stránkách Hradce.....už bych se v tom nerad nějak rejpal........

Sleduje na internetu stránky fanoušků?
Někdy se na fanouškovské stránky kouknu, ale jak jsem psal nejsem nějaký počítačový maniak takže ..............

Co říkáte na to, že Vás fanoušci na našich stránkách zvolili hráčem podzimu?
Chtěl bych fanouškům poděkovat za jejich volbu, moc mě překvapila a po tom roce a půl co jsem byl na Slovensku mě to po psychické stránce pozvedlo. Taky ale teď vím, že každý ode mě bude očekávat pořád jen dobré výkony a když se mi něco nepovede tak .........doufám, že budu odevzdávat stále dobré výkony, kterými pomůžu Hradci do vysněné první ligy.

Co by jste chtěl na závěr vzkázat hradeckým fanoušků?
Že pevně doufám, že budou chodit na stadion a pomůžou nám k postupu do ligy!!!!!!!!!
Žádné komentáře