Fans of Hradec - FC Hradec Králové

TV Hradec

Medajlonek Václava PilařeMedajlonek útočníka FCHK Václava Pilaře

Odkazy

Počítadlo

TOPlist

Rozhovory

Radim Wozniak

Votroci si v posledním ligovém kole definitivně zajistili účast v první lize. Proto jsme se rozhodli požádat o rozhovor jednu z opor a zároveň kapitána našeho černobílého souboru Radima Wozniaka. Dotazy se především týkaly zhodnocení právě končícího ligového ročníku, průběhu postupových oslav a na závěr poslal Wozi samozřejmě i vzkaz všem věrným fanouškům. Jako vždy ochotnému Radimovi děkujeme a přejeme hodně štěstí na hřišti i v soukromí.
Jak celkově hodnotíš právě končící vydařenou sezónu?
Jak jinak než úspěně, byla to krásná i když náročná sezona s krásným koncem. Prostě pohádka, kterou asi nikdo ani v koutku duše nečekal před začátkem nového ročníku. Jak jsem několikrát říkal, chtěli jsme budovat nějaký tým, který by měl vrchol tak za 2-3 roky a to že se to povedlo už letos je takový malý zázrak.

Kdy jsi začal věřit, že nám již nemůže prvoligová příslušnost uniknout?
Já osobně jsem začal věřit a to dost pevně po zápase v Opavě, kde náš výkon nebyl uplně optimální, ale dokázali jsme, že jsme vnitřně silný tým a dokážeme vyhrávat i tak těžké zápasy, pro mě to byl dost klíčový zápas a tam jsem začal opravdu věřit, že už tam jsme!!!!

Je nějaký zápas z této sezóny (samozřejmě kromě toho postupového) na který rád vzpomínáš a naopak?
Asi to bude znít divně, ale takový zápas s velkým Z jsou Vítkovice, kde jsme dokázali i v 10ti lidech otočit nepřiznivý vývoj a vyhrát 2:1, to bylo hodně důležité vítězství!!!

Kdo by měl spolu s Hradcem postoupit do ligy, Ústí/Zlín?
Pokud ve sportě bude spravedlnost tak letos s námi musí postoupit Ústí, dlouhou dobu bylo na prvním místě s velkým náskokem. Moc jim přeju aby postoupili společně s námi.

Do první ligy jsi již postoupil potřetí, který z postupů sis užíval nejvíc?
Každý postup byl jiný - v Českých Budějovicích jsem byl mladej zobák, ani jsem si neuvědomoval co se dokázalo, navíc tlak tam byl na starší hráče jako byl Penner, Vácha, Marek, Pospíšil atd. a já jen hrál fotbal. V Mladé Boleslavi se budoval ambiciozní tým, který měl do 3let nejen postoupit do ligy, ale hrát i poháry a to se také povedlo, takže tam to šlo tak nějak samo (i když zvláštní je,  že my letos získali mnohem více bodů než s MB na konci sezony) no a ten poslední postup, ani vlastně nevím co napsat. Na začátku to vypadalo, že se bude budovat dobrý a kvalitní tým, po podzimu už se ty plány pozměnily a chtěli jsme postoupit a pak po šnůře 8mi vítězství za sebou to vypadá, že to bylo lehké, ale zdání klame. Ale největší tlak, ani ne od vedení, ale sám na sebe jsem si ušil až tady. Kdyby to letos nevyšlo, po tom jak jsme rozehráli jaro, bral bych to jako mou vlastní velkou fotbalovou minelu.

Celý tým odváděl v sezóně skvělé výkony, je přesto někdo, koho bys vyzvedl?
Tak to opravdu ani nevím, myslím si, že jsme letos vystupovali jako tým a tím to zůstane - výborný brankář, pevná obrana, skvělá záloha a naše mladé pušky v útoku konečně stříleli ostrými...........takže vyzvednu.........TÝM jako takový!!

Vy hráči jste odvedli skvělou práci, ale jak hodnotíš práci fanoušků v této sezóně?
Tak jak my hráči jsme zaznamenali znovuzrození, tak i vy fanoušci jste udělali velký kus práce. Moc si vaší práce vážíme a musím i za kluky poslat velké dík všem "fandicím" fanouškům, kteří nás neopustili ani v době kdy se moc nevedlo. Moc moc díky a myslím, že ten postup je i vaší velkou zásluhou!!! Hlavně obdivuji fanoušky co jezdí na výjezdy, jejich povzbuzování nás utvrdilo v tom, že v té dřině jsou na naší straně a zápasy na Žižkově, Strahově, Opavě.......tam nám skoro udělali domací atmosféru..............DÍÍÍÍKY

Jak jste si užívali postupové oslavy a můžeš prozradit něco ze zákulisí?
Tak oslavy jsme si užívali plnými doušky a navíc, byly vlastně dvoje, stali jsme se Mistry světa a to je pádný důvod k oslavě a k tomu náš postup, takže jsme rádi, že slavil celý Hradec. Bylo to opravdu moc moc krásný, ale i náročný. Navíc oslavy pokračovaly i v pondělí, kde dorazil téměř celý tým a propuklo to znovu..........bohužel, úterý už nic nebylo, neboť se chceme dobře připravit na Zlín a porazit je, ale i tak myslím, že ty dva dny jsme si užili až až:-))))))

Dokážeš říct kolik jsi měl blahopřejných SMS od příbuzných a přátel po příchodu do kabiny?
Bohužel ani jsem to nepočítal, byli tam lidi co se dlouho neozvali, no a pak se mi rozbil mobil takže jsem to nemohl spočítat, tímto se chci omluvit všem těm co jsem neodepsal.

Tipneš si na naše konečné umístění v příští, prvoligové sezóně?
To je velice těžká otázka, ale rádi bychom se vyhli jako každý nováček záchranářským pracím, hlavně bychom rádi pokračovali v naší hře a hráli pěkný fotbal pro oko diváka, ale uvidíme co bude v létě!!!

Všichni věříme, že budeš našemu týmu oporou i v příští sezóně. Přesto, máš nějaké nabídky i z jiných klubů?
Určitě tady rád zůstanu a rád bych opět po delší době hrál GL, snad si mě tady trenéři a vedení nechá, momentálně nikam ani nechci odcházet, po tak skvělé sezoně.

Prozradíš kde strávíš letošní rodinnou dovolenou?
Letošní dovolenou, protože bude moc moc krátká, strávím s manželkou v ČR, sestra mi pohlídá našeho malého Tomina, a tak budeme jezdit po výletech atd. Snad bude i krásně a nebude pršet jako poslední dobou, ale i tak se nebojím, že si to s manželkou neužijeme!!

Vzkázal by jsi závěrem něco hradeckým fanouškům?
Děkuji za sebe i za hráče všem fanouškům co nám fandí a povzbuzují i v době kdy se nedaří a těm co na nás pískali, nadávali sprostě (hlavně po Čáslavi) atd. ať nám to příjdou říct z očí do očí do kabiny, protože vykřikovat a nadávat z tribuny se mi zdá dost zbabělé a ubohé a ukazuje na slabej charakter člověka!!! Ale našemu kotli i když je rozpůlenej (za branou a na tribuně) patří samozřejmě velká 1 a moc vám díky.
Žádné komentáře