Fans of Hradec - FC Hradec Králové

TV Hradec

Medajlonek Václava PilařeMedajlonek útočníka FCHK Václava Pilaře

Odkazy

Počítadlo

TOPlist

Rozhovory

Zuzka Rovenská

Zuzka Rovenská patří mezi opory Hradce a tak náš potěšilo, že si na nás udělala čas a tato sympatická záložnice poskytla webu Fans of Hradec rozhovor, který vám teď přinášíme. Podíváme se v něm do zákulisí ženského fotbalu, Zuzka povypráví něco svých fotbalových začátcích a příchodu Hradce, o současné náladě v kabině a ambicích pro zápas s Ostravou, chybět samozřejmě nebude ani něco málo ze soukromí a Zuzka nám také prozradí, že náš web pravidelně sleduje. Děkujeme jedné z našich nejlepších hráček za rozhovor a přejeme hodně štěstí do dalších bojů v hradeckém dresu!
Rozhovor asi nemůže začít jinak, než tradiční otázkou – co tě přivedlo k fotbalu a jak jsi se dostala do Hradce?
K fotbalu mě přivedli kamarádi, se kterými jsem začínala hrát ve Spartaku Kosičky. Tam si mě všimla po nějaké době p. Kozlovská z dívčího týmu a přivedla mě do Hradce.

Jaká byla tvoje první reakce, když se ozval Hradec s nabídkou k přestupu?
Určitě jsem byla ráda, že si mě někdo všiml, i když jsem hrála mezi klukama. Nabídka jít hrát mezi holky byla tak určitě příjemná.

V lize se vám zatím daří, po třech kolech máte plný počet bodů, jaká je nálada v kabině?
Nálada v kabině je určitě lepší než loňskou sezonu, kdy jsme hráli o záchranu. S novým trenérem vše ožilo a i díky dobrým výsledkům se týmu rozhodně lépe "dýchá". A je to znát jak na tréninku, tak i v zápasech.

Co očekáváš od zápasu s Ostravou?
Zápas s Ostravou bude určitě těžký. Jako nováček nedají nikomu nic zadarmo a určitě budou bojovat o každý balon. Bylo by dobré hned ze začátku vstřelit branku, aby jsme mohli v klidu kombinovat a samozřejmě přidat ještě další góly. Naše produktivita zatím není taková, jakou by jsme si ji přáli mít. Tak doufám, že nám to tam začne konečně padat.

Chtěla bys vyzkoušet i nějakou zahraniční štaci a kde by to případně bylo?
Zahraniční angažmá je pro mě lákavá věc a kdyby přišla nějaká dobrá nabídka, určitě bych o ni uvažovala. Zde za fotbal nic nedostáváme, a tak by to byla určitě změna. A co se týče země, tak asi Něměcko, které je asi nejblíž z těch kvalitnějších soutěží.

Jaké máš oblíbené kluby a fotbalisty? Měla jsi nějaký vzor?
Mezi moje oblíbené kluby patří samozřejmě FC Hradec Králové. V Čechách ještě Slavia Praha a ze zahraničních Arsenal Londýn. Vyloženě oblíbené fotbalisty nemám. Obecně se mi líbí spíš technické a tvořivé typy. A vzor? Od mala jsem hrála v útoku, tak jako vzor to býval Thiery Henry.

Chodíš aktivně fandit i našim prvoligovým fotbalistům?
Snažím se chodit pravidelně, když se nám to nepřekrývá s našimi zápasy. Atmosféra v Hradci je skvělá, takže to stojí za to!

Musíte si v rámci „profesionálního“ přístupu k fotbalu třeba nějak výrazněji hlídat životosprávu či se nějak omezovat?
Jelikož se mezi profesionály nemůžeme řadit, tak vyloženě nějaká omezení co se týče třeba stravy nemáme. Ale každá z nás samozřejmě ví, co si může a nemůže dovolit. Určitě to ale neznamená, že si před zápasem můžeme dát guláš "se šesti".

Dokazála bys případnou návštěvu pohostit třeba domácí svíčkovou (nebo aspoň buchtama)?:)
Nepatřím mezi ty nejlepší kuchaře u nás doma, ale myslím si že by to nebyl problém. =)

Fotbalisté se rádi chlubí tím, že si na soustředění berou počítačové hry nebo se věnují drobnému hazardu. Jak si krátíte čas vy?
U nás hazard moc "nefrčí". Spíš právě nějaké hry na Playstationu, filmy a poslední dobou se u nás chytla hra Aktivity.

Máte jako tým svojí „klubovou“ kasičku na pokuty a kdo se o ní případně stará? Jaké jsou nejčastější „prohřešky“?
Klubovou kasičku máme a stará se o ní naše dobrá a spolehlivá duše Ráďa Vaňková. A nejčastější prohřešky? Asi pozdní příchody =)

Znáš internetové stránky www.fans-of-hradec.wgz.cz?
Stránky znám. Narozdíl od oficiálních stránek je zde větší fanouškovský náhled na hradecký fotbal.

Koho bys vybrala jako sympaťáka mezi hradeckými fotbalisty?
Osobně se znám s Pavlem Černým, který se občas na nás přijde podívat. A jako sympaťáka bych označila i Vaška Pilaře nebo Jirku Poděbradského.

Chtěla bys na závěr ještě něco vzkázat fanouškům?
Určitě bych fanouškům chtěla vzkázat ať kluky podporují dál, protože mít takové fanoušky v zádech je skvělá věc! A pokud se budou chtít podívat na ženský fotbal, jsou vítáni. I nám každý fanoušek a zájem o nás pomáhá! Třeba teď v sobotu v zápase s Ostravou na hřišti v Třebši. Přijďte nás podpořit!
Žádné komentáře